DenizlisporFanPage
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DenizlisporFanPage

Horozlar.com Yakında Açılacaktır...

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt Ol  Giriş yap  Kapı  İletişim  

Mourinho`dan Çarpıcı Açıklamalar

YazarMesaj
57DangeR
Profesyonel Taraftar
Profesyonel Taraftar
57DangeR

Taraftarlık Tarihi : 15/05/10
Taraftarın Mesaj Sayısı : 171 Taraftarın Cinsiyeti : Erkek

Mourinho`dan Çarpıcı Açıklamalar Empty
MesajKonu: Mourinho`dan Çarpıcı Açıklamalar   Mourinho`dan Çarpıcı Açıklamalar Icon_minitimeCuma Mayıs 21, 2010 11:22 pm

Mourinho`dan Çarpıcı Açıklamalar Josemourinho160310sahakenari_yB

Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih ile İnter takımları arasında yarın oynanacak final öncesinde takımlar hazırlıklarını tamamladı. İnter'in son antrenmanını Santiago Bernabeu Stadı'nda yapmaması dikkati çekti.

İnter'in sadece yarım saat süren son antrenmanını, maçın oynanacağı Santiago Bernabeu Stadı yerine finale kalan her iki takımın ön antrenmanları için ayarlanan, Real Madrid'in antrenmanlarını yaptığı Valdebebas tesislerinde gerçekleştirmesinin arkasında, Teknik Direktör Jose Mourinho'nun aldığı kararın olduğu belirtildi. Yapılan yorumlarda, Portekizli teknik adamın, hakkında çıkan Real Madrid'e gideceği iddialarından dolayı, İnterli futbolcuların dikkatini dağıtmamak için Santiago Bernabeu Stadı'na maçtan önce çıkmak istemediği kaydedildi.

-MOURİNHO: ''MAÇTAN SONRA GELECEĞİM BELLİ DEĞİL''
Medyatik tavrı ve Real Madrid'e gideceği iddialarından dolayı günlerdir ilgi odağı olan Mourinho ise düzenlediği basın toplantısında, şunları söyledi:

''Eğer bir Şampiyonlar Ligi finali oynarsan başka birşey düşünemezsin. O yüzden Real Madrid ve benim hakkında söylenenler beni etkilemiyor. Yarın maçtan sonra herkes için yeni bir hayat başlayacak: Tatil veya Dünya Kupası, yeni veya eski kulüp, deniz veya dağ. Birçok savaştan sonra dostları terk etmek kolay değil, ama yarın maçın bittikten sonra ben geleceğimin ne olacağını bilmiyor olacağım. 2004'te Porto ile Şampiyonlar Ligi'ni kazandığımda Chelsea'ye gideceğimi biliyordum, ama yarın aynısı olmayacak."

Şampiyonlar Ligi'ni tüm kupalardan farklı tutan ve ne kadar zaman önce bu kupayı kaldırdığının önemli olmadığını savunan Mourinho, ''Benim için her zaman bir final, finaldir. İnterli taraftarlar için belki 45 yıl aradan sonra daha önemli olabilir, ama bu bizim için daha fazla sorumluluk yüklemiyor. Ama kazanırsak takım, başkan, taraftarlar için özel olacağı kesin'' diye konuştu.

-VAN GAAL: ''MOURİNHO'NUN BU KADAR ÖNEMLİ OLACAĞINI DÜŞÜNMEMİŞTİM''
Öte yandan, Bayern Münih'in Teknik Direktörü Louis Van Gaal da düzenlediği basın toplantısında, ''Ben her zaman söyledim. Chelsea, Manchester United ve Barcelona Avrupa'nın en iyi takımları ve bunu yineliyorum. Ama futbolda her zaman en güçlü olan kazanmıyor, bu yüzden finale İnter ve biz çıktık'' dedi.

Geçmişte Barcelona'yı çalıştırdığı dönemlerde yardımcı antrenörü olarak görev yapan Mourinho ile halen telefonda görüştüğünü ve karşılıklı mesajlar yolladıklarını bildiren Van Gaal, ''Onu Barcelona'da tanıdım. Birlikte çalıştık. Gidebilirdi ama benimle kalmayı tercih etti. Çok iyi bir yardımcı antrenördü ve mükemmel bilgiler veriyordu. Ve hiçbir zaman yapmadığım birşeyi yaptım ve onun çalıştırmasına bile izin verdim, ama onun bu kadar önemli olacağını düşünmemiştim'' ifadelerini kullandı.

Hollandalı teknik adam, İnter'in, Chelsea ve Barcelona'yı elemesinde Mourinho'nun önemli bir etken olduğunu, oyuncularını ikna etmeyi başaran bir özelliğe sahip olduğunu söyledi. Van Gaal, ''Benim futbol felsefemim her zaman hücum oynamak olduğunu düşünüyorum. Mourinho ise biraz daha defansif oynatıyor ama İnter'de maçın kaderini değiştirecek oyunculara sahip'' diye konuştu.
https://horozlar.ace.st

Mourinho`dan Çarpıcı Açıklamalar
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Üstünel`den Bomba Açıklamalar